Шевченкове слово в віках не старіє!
9 березня - день народження Тараса Григоровича Шевченка – поета, художника та мислителя, людини, яку знає і любить світ і яка любила нас, свій народ, і зробила все можливе для того, щоб ми утвердилися як велика сильна нація. Людина – кріпак і академік, людина з надлюдськими обдаруваннями і надлюдською силою, яку він витратив винятково на свій народ, так і не створивши власної родини. Його родиною були ми всі, його діти, нащадки, спадкоємці. Він – більше, ніж українець, а по-праву – пророк і геній.
Поетичне слово Тараса має чудодійну силу: воно любить і ненавидить, плаче і сміється, радіє і сумує. Слово Шевченка дійшло до нас через віки, не втративши свого значення та актуальності. У свій час, сам того не відаючи, Шевченко своєю творчістю здійснив подвиг. Слова Шевченка продовжують звучати не лише на вустах українців, але й громадян країн усього світу.
За даними Міністерства культури та інформаційної політики, тільки "Заповіт" Шевченка переклали 150 мовами. Поету встановлено 2268 пам’ятників по всій планеті, його ім’ям названо 9472 вулиці, і це лише в Україні.
Поезія Тараса Шевченка сьогодні актуальна , як ніколи, адже Україна в умовах війни з Росією знову змушена виборювати свою свободу і незалежність. Слова Шевченка піднімають бойовий дух , дають наснагу та віру в перемогу:
Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине….
От де, люде, наша слава,
Слава України!
Без золота, без каменю,
Без хитрої мови,
А голосна та правдива,
Як господа слово!