"Блокпости Шевченкового слова: воєнна лірика"
"Блокпости Шевченкового слова: воєнна лірика" – під такою назвою Канівський музей Тараса Шевченка 10 березня 2025 року в черговий раз організував літературно – мистецьке коло. У цьому році учасниками цієї ініціативи стали й старшокласники закладу освіти, за що ми дуже вдячні організаторам.
10 березня в Україні відзначають День пам'яті Тараса Шевченка — день, коли українці згадують великого поета, художника та мислителя, який став символом гідності та свободи українців. Розпочинаючи захід, працівники музею акцентували увагу присутніх на тому, що Шевченкове слово й досі кличе до боротьби за власну державність, його пророчі слова дають наснагу та віру нескореним, мужнім героям-захисникам. Тарас Шевченко був і завжди буде символом опору російській агресії, а його творчість окриляє українців під час війни, яку розпочала росія.
Свої проникливі вірші читала мама загиблого Героя Сергія Костенка з Мартинівки – Марія Костенко, канівська поетеса Віра Носенко читала свої вірші та представила збірку творів канівських поетів «Прийде останній день війни». Емоційним до сліз був виступ студентів Канівського коледжу культури і мистецтв. Також присутні мали нагоду почути поезію Павла Вишебаби, військового та поета, автора поетичної збірки "Тільки не пиши мені про війну".
В цей день на Тарасовій горі зібралося багато шанувальників поета, проводилась поминальна літургія та покладання квітів. Всі учасники мистецького дійства поклонилися могилі Великого Кобзаря та горді з того, що в такий день могли бути на цій святій землі! Дякуємо організаторам!